V Galantskom osvetovom stredisku sa dňa 9. apríla 2018 uskutočnilo okresné kolo súťaže z oblasti astronómie pod názvom „Čo vieš o hviezdach?“
Čo vieš o hviezdach?

Čo vieš o hviezdach?

Súťaž z oblasti astronómie

 

V Galantskom osvetovom stredisku sa dňa 9. apríla 2018 uskutočnilo okresné kolo súťaže z oblasti astronómie pod názvom  „Čo vieš o hviezdach?“ V tomto roku sa koná už 28. ročník tradičnej vedomostnej súťaže pre záujemcov a nadšencov astronómie. Vyhlasovateľom súťaže je Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami a planetáriami, astronomickými kabinetmi, osvetovými strediskami, centrami voľného času a regionálnymi kultúrnymi centrami. Najúspešnejší účastníci budú reprezentovať okres Galanta na krajskom kole súťaže, ktoré sa bude konať v priestoroch Hvezdárne a planetária v Hlohovci. Súťaž je určená pre jednotlivcov, všetkých záujemcov o astronómiu. Obsahovú náplň budú tvoriť otázky z nasledujúcich okruhov: všeobecná astronómia, astrofyzika, história astronómie, slnečná sústava, astronomické prístroje, využitie kozmonautických prostriedkov v astronómii.

 

 

 

   Čo vieš o hviezdach? 2018 - výsledková listina z okresného kola súťaže