Dňa 10. júna 2019 sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Galante uskutočnilo divadelné predstavenie úspešného detského divadelného súboru „Za šecki drobné“ z Galanty.
Divadelné predstavenie DDS Za šecki drobné

Úspešná sezóna detského divadelného súboru „Za šecki drobné“ z Galanty.

 

Na záver divadelnej sezóny si členovia detského divadelného súboru „Za šecki drobné“, ktorý pracuje pri Galantskom osvetovom stredisku, už tradične pripravili predstavenie pre rodičov, priateľov a známych. Podujatie sa konalo dňa 10. júna 2019 v Mestskom kultúrnom stredisku v Galante a mladí divadelníci sa predstavili v dvoch hrách z vlastnej autorskej tvorby pod názvom „Spáčka“ a „Veď si luskni“. Divadelný súbor dlhoročne pracuje pod vedením Ing. Diany Paška Hrabovskej a Ing. Viery Ralíkovej a svojou nápaditosťou a invenciou získal množstvo úspechov na okresných, krajských a celoslovenských súťažiach. Detský divadelný súbor „Za šecki drobné“ bol aj v tomto roku veľmi úspešný na súťažnej prehliadke detskej dramatickej tvorivosti Trnavského kraja „Senická divadelná jar“, kde získal krásne 2. miesto. Počas celého školského roku 2018/2019 sa členovia súboru pravidelne stretávali na divadelných nácvikoch. Základom práce v tvorivých dielňach bolo objaviť a podporiť v deťoch rozvoj ich prirodzeného talentu a tak prispieť k podpore kreativity mladých ľudí v umeleckej oblasti, konkrétne v divadelnej sfére. Pre všetkých záujemcov o tento druh umenia budú od septembra 2019 dvere tvorivých stretnutí súboru opäť otvorené.