Dňa 11. októbra 2019 sa v priestoroch Inovatechu v Sládkovičove uskutoční umelecké soaré pod názvom Kultúra bez bariér.
Kultúra bez bariér 2019 - NOVÉ!!!

Kultúra bez bariér

 

Prezentácia kultúrnych aktivít 

zdravotne postihnutých spoluobčanov v galantskom regióne

 

 Spolok pracovníkov miestnej a regionálnej kultúry Slovenska v Galante v spolupráci s Galantským osvetovým strediskom, mestom Sládkovičovo a Slovenským zväzom zdravotne postihnutých v Galante organizujú dňa 11. októbra 2019 v priestoroch Inovatechu v Sládkovičove umelecké soaré pod názvom Kultúra bez bariér. Na podujatí sa budú prezentovať aktivity znevýhodnených skupín obyvateľstva z galantského regiónu. Podujatie Kultúra bez bariér sa realizuje s finančnou podporou Ministerstva  kultúry SR a Trnavského samosprávneho kraja. Výtvarnými dielami - krásnymi kvetinovými zátišiami sa bude prezentovať Eva Králiková – Tóthová z Galanty. Zaujímavé práce a diela predstavia zdravotne znevýhodnení z Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých v Šintave, Domova sociálnych služieb pre dospelých v Košútoch, seniorského centra Antonius v Sládkovičove a Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých v Galante. Hudba bude znieť v podaní Korča-Piťa z Galanty, harmonikára Michala Kušniráda so spevákom Máriom Bednárom, tancom sa predvedie skupina z Galanty a umeleckým prednesom Alica Dömötörová zo Sládkovičova a Konrádko Slezák z Veľkých Úľan. Výstava tvorivých prác v Sládkovičove bude pre verejnosť sprístupnená do 31. októbra.