Galantské osvetové stredisko pripravilo v rámci Mesiaca fotografie výstavu výberu fotografií svetoznámeho slovenského fotografa Laca Struhára.
Mesiac fotografie s výstavou diel Laca Struhára

 

Magické Slovensko

Výstava fotografií Laca Struhára
v Renesančnom kaštieli v Galante

 

Mesiac fotografie – november, každoročne prináša množstvo zaujímavých výstav, workshopov a najrôznejších podujatí podporujúcich fotografické umenie. Profesionálne i neprofesionálne aktivity sa uskutočňujú so snahou širokospektrálne prezentovať fotografiu odbornej verejnosti i stále viac sa rozrastajúcej skupine voľnočasových nadšencov. Fotografovanie ako spôsob kreatívnej sebarealizácie v súčasnosti oslovuje ľudí všetkých vekových kategórií aj vďaka dostupnej kvalite fototechniky.

Galantské osvetové stredisko pripravilo v rámci Mesiaca fotografie výstavu výberu fotografií svetoznámeho slovenského fotografa Laca Struhára. V priestoroch Renesančného kaštieľa v Galante bola inštalovaná výstava pod názvom Magické Slovensko zachytávajúca nádherné slovenské krajinné scenérie.

Ladislav Struhár, významná osobnosť slovenskej fotografie, v súčasnosti žije a pracuje v Hlohovci. Federácia európskych profesionálnych fotografov v Bruseli mu v roku 2009 udelila titul QEP - Qualified European Professional Photographer v 2 kategóriách: krajinárska a ilustračná fotografia. Je autorom mnohých výpravných fotografických publikácií,  Slovensko - Zem pod nohami, Bratislava - ocenená ako najkrajšia kniha roku 2010, Klenoty slovenskej prírody, Malebné Slovensko. Kniha Slovensko - Verš v básni Európa bola ocenená ako Najkrajšia kniha Slovenska a získala aj hlavnú cenu Slovak Gold - Slovakia for the World. Absolvoval viac ako 40 autorských výstav na Slovensku i v zahraničí. Jeho umelecké fotografie sú inštalované ako stále expozície na 50 veľvyslanectvách SR vo svete.

Ladislav Struhár je zakladajúcim členom Asociácie profesionálnych fotografov SR a členom Slovenskej výtvarnej únie - sekcie profesionálnych fotografov. Pôsobí aj ako dlhoročný člen odborných porôt na Slovensku, ale aj v zahraničí, okrem iných je dlhoročným odborným garantom a zároveň predsedom poroty celoslovenskej súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby s medzinárodnou účasťou pod názvom DIGITFOTO GALANTA, ktorej vyhlasovateľom a realizátorom je Galantské osvetové stredisko.

Srdečne pozývame všetkých priaznivcov umeleckej fotografie a obdivovateľov krás Slovenska na výstavnú prehliadku výberu z tvorby fotografa Laca Struhára.

 

 

 


 

 

Nežná revolúcia

Galéria umenia