V priestoroch Reštaurácie pod župou v Trnave je od 15. júla 2020 inštalovaná výstava fotografií Benjamína Dráfiho pod názvom Podoby bleskov.
Podoby bleskov - výstava fotografií Benjamína Dráfiho

 

PODOBY BLESKOV

Výstava fotografií Benjamína Dráfiho

 

 

Galantské osvetové stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja zrealizovalo unikátnu výstavu fotografií Benjamína Dráfiho. V priestoroch Reštaurácie pod župou v Trnave je od 15. júla 2020 sprístupnená výstavná kolekcia pod názvom Podoby bleskov, ktorá obsahuje fascinujúce fotografie zachytené priamo v akcii pri búrkach silnej intenzity. Aby sa fotografie dostali až k návštevníkom na výstavu, bolo pre autora potrebné v nepriaznivom počasí častokrát absolvovať výstupy na vyvýšeniny a strechy,  len preto, aby sa mu podaril zachytiť ten najúchvatnejší moment tohto úkazu. V preslove k výstave Benjamín Dráfi píše: „Pri fotení som sledoval parametre automatického nastavenia a snažil som sa prísť na to, ako blesk čo najlepšie zachytiť. Musím povedať, že som mal obrovský strach. Blesky sa stále viac ku mne približovali a ja som si začal uvedomovať hrozbu a veľké riziko, ale blesky ma natoľko fascinovali, že som sa rozhodol riskovať. Stálo to za to. Keď som si fotografie neskôr stiahol do počítača, bol som uchvátený z toho, čo sa mi podarilo nafotiť.“ Výstavu fotografií Podoby bleskov si v Trnave môžete pozrieť do 15.decembra 2020.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nežná revolúcia

Galéria umenia