V Kultúrnom dome v Jánovciach sa v dňoch 12. až 21. mája 2017 uskutočnila výstavná prezentácia diel Jána Kollároviča a Teodora Szabadosa, členov Klubu výtvarníkov Galantská paleta.
Prezentácia diel Jána Kollároviča a Teodora Szabadosa

V Kultúrnom dome v Jánovciach vystavujú svoje diela

Ján Kollárovič a Teodor Szabados 

 

Klub výtvarníkov Galantská paleta pracuje už vyše 15 rokov pri Galantskom osvetovom stredisku. Za ten čas sa uskutočnili mnohé pekné autorské a kolektívne výstavy.

V dňoch 12. až 21. mája 2017 sa v Kultúrnom dome v Jánovciach uskutočnila výstavná prezentácia diel Jána Kollároviča a Teodora Szabadosa, členov Klubu výtvarníkov Galantská paleta. Organizačne výstavu pripravilo Galantské osvetové stredisko, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja, v spolupráci s obcou Jánovce.

Meno výtvarníka Jána Kollároviča je v galantskom regióne známe aj prostredníctvom výstavnej činnosti, ktorú započal pred 18 rokmi. Z dovtedy neznámeho autora sa stal úspešný umelec, ktorý za pomerne krátky čas vytvoril veľké množstvo obrazov. Je to možno až neuveriteľné, ale na svojom umeleckom konte má už vyše 750 diel. Teodor Szabados je členom Klubu výtvarníkov Galantská paleta od roku 2015. Odvtedy sa snaží aktívne napredovať vo svojej výtvarnej tvorbe.

Vernisáž výstavy sa konala 12. mája o 17.30 hod. v Kultúrnom dome v Jánovciach. Na výstave mohli návštevníci vzhliadnuť diela vytvorené technikou akrylu i olejomaľby zachytávajúce zaujímavé prírodné scenérie, zátišia s kvetmi i diela s nádychom exotiky. Aj prostredníctvom tejto výstavy sa verejnosti prezentovala bohatá a kreatívna činnosť našich regionálnych umelcov.