Výstava diel Daniela Borisa pod názvom Svetlo a tieň je inštalovaná v priestoroch severného krídla Neogotického kaštieľa v Galante.
Svetlo a tieň - výstava

Svetlo a tieň

Výstava diel Daniela Borisa v Galante

 

Dňa 4. apríla 2018 sa uskutočnila vernisáž výstavy diel z tvorby Daniela Borisa, člena Klubu výtvarníkov Galantská paleta. Organizačne výstavu pripravilo Mestské kultúrne stredisko v Galante. Partnerom výstavy bolo Galantské osvetové stredisko, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja. Výstava pod názvom Svetlo a tieň je inštalovaná v priestoroch severného krídla Neogotického kaštieľa v Galante.

Daniel Boris, výtvarník a fotograf, sa narodil v roku 1973, detstvo prežil v Pustých Úľanoch. Už vtedy rád kreslil a maľoval. Tvorba ho sprevádzala celý život, aj keď sa venoval  podnikaniu. Od roku 2009 navštívil niekoľko výtvarných kurzov, napr. u Jozefa Kurinca na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a u akademickej maliarky Ľubici Fabriciovej. Štyri roky žil a pracoval v Prahe, kde sa zoznámil s vynikajúcim maliarom ukrajinského pôvodu Viktorom Žukom a s jeho manželkou Nadijou Katernogou. U nich našiel inšpiráciu v exotických motívoch, hlavne v zobrazovaní krásy afrických žien. Venuje sa kresbe, olejomaľbe a fotografii. V centre jeho záujmu je žena. Či je to už známa tvár z filmového plátna, alebo neznáme dievča. Vystavoval na niekoľkých kolektívnych výstavách neprofesionálnej výtvarnej tvorby v Bratislave, Dunajskej Strede, v Galérii 4D v Galante a  v Renesančnom kaštieli v Galante v rámci výstavy Galantská paleta.

Pre všetkých záujemcov je výstava diel Daniela Borisa sprístupnená v Galante do 31. mája 2018.