Galantské osvetové stredisko uskutočnilo v rámci Mesiaca úcty k starším výstavu diel Evy Králikovej – Tóthovej a Pavla Kohúta, členov Klubu výtvarníkov Galantská paleta.
Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej a Pavla Kohúta

 

Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej a Pavla Kohúta

v rámci Mesiaca úcty k starším

 

Galantské osvetové stredisko, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja, uskutočnilo v rámci Mesiaca úcty k starším výstavu diel Evy Králikovej – Tóthovej a Pavla Kohúta, členov Klubu výtvarníkov Galantská paleta. Výstava bola inštalovaná v priestoroch Galantského osvetového strediska a pre priaznivcov výtvarného umenia bola sprístupnená od 11. októbra 2021.

Eva Králiková-Tóthová a Pavol Kohút žijú a tvoria v Galante, obaja patria k zakladajúcim členom Klubu výtvarníkov Galantská paleta, ktorý pracuje pri Galantskom osvetovom stredisku.

Eva Králiková-Tóthová vyštudovala Školu umeleckého priemyslu - odbor výtvarná fotografia u prof. Ľudovíta Absolona a Oľgy Bleyovej. Je stálou obdivovateľkou „krásy“, objavuje ju všade naokolo, zachytáva vo svojich obrazoch a posúva ju k verejnosti. V tvorbe sa venuje predovšetkým prírodným motívom – krajinkám či zátišiam s kvetmi, ktoré ju motivujú rôznym tvarom, farebnosťou a životom. Kvety miluje nadovšetko, jej diela svedčia o čistote myšlienok, pokore a láske k životu a umeniu. Rada skúma zmeny v prírode, svetlo a tieň. Príroda je pre ňu neutíchajúcou studňou inšpirácie, kde čerpá námety pre svoju tvorbu i energiu do života.

Pavol Kohút sa narodil v kruhu veľkej slovenskej komunity v známom Báčskom Petrovci v dnešnom Srbsku. Keď mal 5 rokov s rodinou sa prisťahovali na Slovensko. Už v detstve bolo kreslenie a maľovanie jeho najväčším koníčkom. S ceruzkou v ruke presedel nad zošitmi celé hodiny. „Ozajstnému“ maľovaniu sa začal venovať, keď mal 26 rokov. Pre nedostatok času maľoval len sporadicky. Viac začal tvoriť až ako dôchodca. Pavol Kohút  sa venuje hlavne maľovaniu krajiniek a zátiší s kvetmi a občas aj figurálnej tvorbe. Jeho diela vynikajú precíznou prepracovanosťou a veľkým zmyslom pre zachytenie detailu. Ako hovorí autor maľovanie je pre neho dobrým relaxom a navyše vždy môže nejakým tým obrázkom potešiť niekoho z blízkych.

Galantské osvetové stredisko má snahu prostredníctvom realizovanej výstavy priblížiť návštevníkom očarujúci umelecký svet Evy Králikovej-Tóthovej a Pavla Kohúta.

 

 

 

 

 

Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej a Pavla Kohúta

VIRTUÁLNA PREZENTÁCIA

 

 

Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej – Tóthovej
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta
Výstava diel Pavla Kohúta

Nežná revolúcia

Galéria umenia