V priestoroch Renasančného kaštieľa v Galante sa v dňoch 23. 3. - 28. 4. 2018 konala výstava diel Pavla Kohúta z cyklu Integrácie.
Výstava diel Pavla Kohúta

Výstava diel Pavla Kohúta 

 

Galantské osvetové stredisko a Mestské kultúrne stredisko v Galante pripravili v dňoch 23. marca až 28. apríla 2018 výstavu diel Pavla Kohúta. Výstava z cyklu Integrácie pod názvom Obrazy, kresby a modely zachytáva prierez celoživotnou tvorbou autora a je inštalovaná v galerijných priestoroch Renesančného kaštieľa v Galante. Podujatie sa realizuje s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Pavol Kohút sa narodil v roku 1941 v kruhu veľkej slovenskej komunity v známom Báčskom Petrovci v bývalej Juhoslávii (Srbsko). Keď mal 5 rokov s rodinou sa prisťahovali na Slovensko. Tu v Galante sa zoznámil so svojou manželkou, zhodou okolností tiež rodáčkou z  bývalej Juhoslávie. Vyučil sa v odbore automechanik a tejto práci sa aj celý aktívny život venoval, najmä ako zamestnanec vtedajšej ČSAD Galanta. V súčasnosti je na dôchodku.

Už v detstve bolo kreslenie a maľovanie jeho najväčším koníčkom. S ceruzkou v ruke presedel nad zošitmi celé hodiny. „Ozajstnému“ maľovaniu sa začal venovať, keď mal 26 rokov. Pre nedostatok času maľoval len sporadicky. Viac začal tvoriť až ako dôchodca. Maľuje najmä krajinky, ale aj portréty a zátišia, ale pretože ho zaujímajú lietadlá venuje sa aj tejto tematike.

Ako hovorí autor maľovanie je pre neho dobrým relaxom a navyše vždy môže nejakým tým obrázkom potešiť niekoho z blízkych.