V dňoch 2. augusta - 30. septembra 2018 sa uskutočnila v Galante v priestoroch Renesančného kaštieľa výstava diel významného slovenského fotografa Laca Struhára pod názvom Magické Slovensko.
Výstava fotografií Laca Struhára v Galante

Magické Slovensko

Výstava fotografií Laca Struhára v Galante

 

V dňoch 2. augusta - 30. septembra 2018 sa uskutočnila v Galante v priestoroch Renesančného kaštieľa výstava diel významného slovenského fotografa Laca Struhára pod názvom Magické Slovensko. Výstavu fotografií realizovalo Galantské osvetové stredisko pri príležitosti 25. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky.

Ladislav Struhár v súčasnosti žije a pracuje v Hlohovci. Absolvoval viac ako 40 autorských výstav na Slovensku i v zahraničí. Je autorom krásnych fotografických publikácií. Kniha Slovensko - Verš v básni Európa bola ocenená ako Najkrajšia kniha Slovenska a získala aj hlavnú cenu Slovak Gold - Slovakia for the World, ďalej je autorom kníh Slovensko - Zem pod nohami, Bratislava - ocenená ako najkrajšia kniha roku 2010, Klenoty slovenskej prírody. Jeho umelecké fotografie sú inštalované ako stále expozície na 50 veľvyslanectvách SR vo svete. Je členom Slovenskej výtvarnej únie - sekcie profesionálnych fotografov a taktiež zakladajúcim členom Asociácie profesionálnych fotografov SR. V roku 2009 mu Federácia európskych profesionálnych fotografov v Bruseli udelila titul QEP - Qualified European Professional Photographer v 2 kategóriách: krajinárska a ilustračná fotografia. Ladislav Struhár pôsobí aj ako dlhoročný člen odborných porôt na Slovensku, ale aj v zahraničí, napr. Medzinárodného fotosalónu v maďarskom Szolnoku a Győri, ktoré sa konajú pod záštitou FIAP.

 

VÝSTAVA SA PREDLŽUJE DO KONCA SEPTEMBRA 2018!!!