Autorská výstava fotografií Petra Dužeka pod názvom Prechádzky sa koná od 8. januára do 29. februára 2020 v priestoroch Reštaurácie pod župou v Trnave. Srdečne vás pozývame na výstavu!
Výstava fotografií Petra Dužeka v Trnave - NOVÉ!!!

Výstava fotografií Petra Dužeka v Trnave 

 

Galantské osvetové stredisko, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja, dlhodobo aktívne spolupracuje s fotoklubmi  i fotografmi - jednotlivcami z celého galantského regiónu. Vyústením tejto úspešnej kooperácie sú realizované tvorivé stretnutia a súťaže, ale najmä kvalitné kolektívne a autorské výstavy. Zo vzájomnej spolupráce sa zrodila aj realizácia autorskej výstavy fotografií Petra Dužeka pod názvom Prechádzky, ktorá sa koná od 8. januára do 29. februára 2020 v priestoroch Reštaurácie pod župou v Trnave.

Peter Dužek žije a tvorí v Galante. Rád trávi čas inde ako medzi štyrmi stenami, s obľubou prebáda každý kúsok nášho zaujímavého kraja. Práve z tohto dôvodu dal sérii vystavených fotografií názov „Prechádzky“. Výstava obsahuje 21 fotografií, ktoré autor nafotil počas dvoch rokov na potulkách po celom regióne. Na nich sa snaží priblížiť verejnosti krásu okolitej prírody, ktorá zároveň reprezentuje naše slovenské dedičstvo, či už hmotné, duchovné alebo kultúrne. Fotografovanie mu poskytuje možnosť ukázať svetu ako ho vidím on – jeho vlastnými očami. Zachytenie okolitého sveta prostredníctvom fotoobjektívu je moment, ktorý sa už nikdy nebude opakovať. Takto sa snaží spojiť realitu so svojou fantáziou. Srdečne vás pozývame na výstavu!